Thrustmaster -t500

Ostrybuch
Ostrybuch
Moderator

On 12/10/2014 at 20:41 Quote this message

FORCE FEEDBACK -t500
Efekty sr-10
Forcefee -100
Sila -80

On 25/10/2014 at 17:15 Quote this message

witam
kupiłem T500RS i mam problem z feedbackiem, nie wiem czy to tak ma być,ale odbiera radość zakupu :(
jest niesamowicie potężny, w zakładce ustawień mam efekty środowiskowe ustawione na 10% i to działa, bo sobie kiera mruczy na tarkach przy 30% już trzęsie a przy 50 odkręcają się śrubki i chce się urwać... trzecia opcja opór kierownicy: działa również, bo przy 10% kierownica przepuszcza na zakrętach wcześniej, zaś już tak od 50% efekt jest mniejszy i znika z podwyższeniem procentów.

doszedłem do opcji drugiej po środku, czyli moc feedbacka , mam odczucie ze albo działa na max już przy 10% bo nie ma różnicy do 100%, zaś na 0 nie ma wcale.

ogólnie jestem załamany bo mam fedback na 10% i nie mogę swobodnie skręcić, wiszę na kierze dwoma rękoma jednej strony takie są siły :( a co dopiero jakby to miał jakiś dzieciak jechać?
Image
Liga rządzi, liga radzi, liga nigdy cię nie zdradzi
THC_DRIVER
THC_DRIVER
Moderator

On 25/10/2014 at 17:51 Quote this message

Listek przyjacielu musisz sie przyzwyczaic do kiery.
W swojej mam ustawione efekty srodowiskowe 10% reszta po 100% i pomimo to ze nie jestem za specjalnie silny to daje rade
Co do feedbacku to czuje ruznice miedzy 100, 80, 60, 40 itd.
Sprobuj moze jeszcze raz ja podlaczyc do komputera i zobacz czy niczego nie przeoczyles. Jak kupilem swoja to podlaczalem pod kompa dwa razy. Raz bez nakladki bo bez nakladki kupilem kiere i drugi raz jak dokupilem nakladke.
Niewiem co Ci poradzic bo sam ja mam od niedawna i czuje ze musze jeszcze cos zmienic tylko niewiem czy z kierownica czy z ustawieniami bolidu czy styl jazdy trzeba zmienic bo Q mam ok ale w wyscigu idzie mi o wiele gozej dupa rzuca na zakretach i trace czas. Ogolnie z kierownicy jestem zadowolony. Cube i Ostry moze ci cos podpowiedza bo juz jezdza na t500 kolo dwuch lat

On 25/10/2014 at 23:40 Quote this message

dzieki thc :) pomału ogarniam temat, już wszędzie dopytałem i niestety przesiadka z g27 generuje właśnie takie odczucia, ze feedback jest taki silny, g27 podług thrustmaster to zabawka :)
ale doszedłem jak zmniejszyć feedback, i metoda prób i błędów doszedłem, ze efekty środowiskowe to max 30% bo na 40 to już na tarce i wierzchołkach potrafi nieźle zatrząść, dalej moc feedbacku minimum 50% ponieważ jeszcze przy 40% kierownica przepuszcza na zakrętach ( coś jak przed patchem w f1 2013) ,
i trzecia funkcja : opór kierownicy 0% czyli zmniejszyłem do minimum a i tak kiera ma jak na początek potężny feedback.
tak wiec moje nastawy to: 30-50-0
zaś aro 100-100-100 szok :)
...lata pracy przy młocie pneumatycznym robią swoje ;) pozdr.
Image

On 27/10/2014 at 15:34 Quote this message

Mam pytanko do posiadaczy T500. Czy w "Control Panel" można ustawić zakres skoku pedałów? Na jednym zdjęciu jest wszystko równo, a na drugim inaczej (efekt pożądany przez Leniucha)?
Image
Image
Gra Fair Play Thrustmaster T500RS + Ferrari F1 Wheel Add-On

On 31/10/2014 at 16:22 Quote this message

zdemontowałem sobie te łopaty ;)

a tu fotka dla aro , jak widać w zestawie jest wersja druga tej kierownicy.

Image
Image

On 03/11/2014 at 17:43 Quote this message

juz moge cos wiecej napisac
po wyscigu w usa bola mnie palce, opuszki, i nadgarstki, to pokazuje, ze kierownica jest wymagajaca, na pewno g27 przy niej to zabawka, tutaj nie pojedziesz na zimny lokiec na pewno dzieki tej kierownicy jestes blizej realnej f1 ma wieksze mozliwosci ale tez wymaga od ciebie wiecej sily i wytrzymalosci.
po wyscigu zatesknilem za g27 bo rece byly wyczerpane, ale wiem,ze musze sie do tego przyzwyczaic, to jest tak jak ciezko przejsc z asyst na jazde bez, na pewno warto kupic ta kierownice, bo odkladanie tego na pozniej to tylko odraczanie nauki, ktora i tak was czeka, zakladajac ze logitech nie bedzie mial wsparcia to pozostanie wam zakup thrustmatera lub jazda na padzie.
moze nie wbilbym sie dzis w t500 , moze t300 ma mniej extremalne odczucia, ale jak wspominal cube, to tylko ta gra w wersja 2012 i 2013 i teraz obecna 2014 ma takie duze wymagania, ponoc inne gry wyscigowe prowadzi sie lajtowo...
marek predator wspominal,ze testowal fanateca ale odeslal wlasnie z powodu zbyt miekkiego feedbbacka, dopiero thrustmaster t500 oddaje wrazenia z jazdy bolidem f1.
potrzebuje kupic jakies rekawiczki to nie zart, kierownica ma twarda gumowa rekojesc i przy 100% mozna nabawic sie odciskow gdzie sie takie rekawiczki wyscigowe kupuje?
pozdr.
Image

On 03/11/2014 at 18:25 Quote this message

LISTEK rekawiczki kup w sklepie rowerowym ja takie mam
Ostrybuch
Ostrybuch
Moderator

On 03/11/2014 at 20:17 Quote this message

Hahahaha t-500 sama nie jeździ jak zauważyłeś

On 04/11/2014 at 09:43 Quote this message

dzięki Paweł ,jak znajduje się gdzieś blisko ciebie tor gokartowy to podejrzewam że na pewno będą mieli w sprzedaży takie rękawice

On 05/11/2014 at 23:26 Quote this message

Siemanko Panowie, z powodu sporej ilości pracy nie mogę wygospodarować odpowiedniej ilości czasu na treningi, a tu jeszcze przesiadka na T500RS+F1. Do rzeczy, proszę o pomoc w ustawieniach nowego sprzętu. Podeślijcie Swoje ustawienia na PC i PS3 w F1 2014.
Nie mam czasu na treningi i szukanie setapu kierownicy. Preferuję niski FFB, ale pierwsze wrażenia z nowym sprzętem pozytywne. Dzięki

PS. I tak obstawiam tyły, to nie zagrożę najlepszym i teraz to ja jestem żówik. Brazil 1:14.500 około Nowa kiera

On 06/11/2014 at 06:48 Quote this message

Gratulacje. Ciekawi mnie czy tez masz te same odczucia wiekszego ff w stosunku do g27? Ja juz podalem swoje ust. Moze podnioslbym moc ff na 60-70 % bo nizej kiera popuszcza w zakretach. Efekty max 30% bo wyzej mi dachowka z domu leci. Opor narazie zero.
Czyli 30-60-0 u mnie i w sterowaniu zeby kiera nie robic max skretow zrobilem czulosc 40 % i wygladzanie 20% reszta zero. Aczkolwiek chlopaki podpowiadaja aby zmniejszyc czulosc gazu na 5-10 % bo spinuje mocno. Daj swoje spostrzezenia. poslalem do lodzi bodiemu2000 sprezyne to zrobi twardszych kilka do gazu to moze sie zalapiesz . Pozdr
Image

On 06/11/2014 at 13:00 Quote this message

T500RS + F1 Weel Integral (zmiana z Logitech G27)
Pierwsze wrażenia pozytywne, FFB cichszy, choć wentylator trochę słychać nieraz.
Na G27 miałem ustawienia fabryczne i w grze ustawienia FFB włączone 0%-50%-50% (hałas przeszkadzał małżonce), czułość 20%, wygładzanie 30% i mnie to pasowało (kompromis, coś za coś).
T500RS z kołem GT kilka minut na GRID2 dla testów - większe koło od G27, FFB mocniejszy choć bardziej miękki - przyjazny dla użytkownika.
F1 Weel Integral - ta guma, hmmm... Setup na PC w/g takich nastaw:
Image
Image
Mode na jedno błyśnięcie (a można chyba aż do 6). W grze czułość 10% reszta 0%, FFB 50%-50%-50%. I trzeba powalczyć z bolidem.
Kontroluję czy jest AUTO-Kalibracja (kontrolka nie zmienia koloru) i na tor. Myślę, że mogło być inaczej z dopasowaniem, ale oprucz kierownicy muszę dostroić się do NOWEJ gry F1 2014.
Przynajmniej podzieliłem wydatek na sezon 2015 i teraz tylko zakup PS4. Pozostaje kwestia odsprzedania G27 rocznej, jeszcze dwa lata gwarancji (żadnych modyfikacji, jedna naprawa gwarancyjna, prawa łopatka źle zmieniała biegi) - to jest REKLAMA
Ale jak koledzy mają swoje setupy T500 - to bym poprosił do testów.
Jeszcze przetestuję: "... wszyscy polecaja ustwienia dla tej kierownicy takie : 60-75 % , 100 %, 100% , 0%, 0% i reszte z pozycji gry sobie ustawiasz ..." FIK_2011.
Pozdro

On 07/11/2014 at 19:08 Quote this message

siemka leniuch, powiedz mi skąd wziąłeś ten stary panel kontrolny i ustawienia (firmware mamy już 43.), ja mam domyślnie wszystko na 100% ciekawi mnie jak doszedłeś do takich precyzyjnych ustawień ogólna siła FF 60% bez zmian 87% stała, 39% okresowa, 12% sprężyny i 4% amory... hm jakich wzorów użyłeś ze tak ma to być, i co ma ff kierownicy do sprężyn i amorów?
teraz już wiem czemu mi się zmniejszył ff bo dałem ogolnego FF 10% i to poszło na kiere i się bardzo poprawilo, dalszych nie zmienialem bo chce dopytac czy to jest twoj pomysl i ustawienia czy z jutuba

bo jak widzę panel kontrolny jest z roku 2011 wiec warto wiedzieć pod jaka grę to było robione i ze dla nas jest to właściwe?
pozdr

no zrobilem jak fik napisal , w panelu kontrolnym zmniejszyłem jednak ogolny FF na 30% mimo ze zaleca zostawić ale to nie na moje dłonie no i zostawiłem dwie pierwsze setki i zrobiłem zera na sprężynach i amortyzatorach... choć nie czaje tej funkcji?
Image

On 07/11/2014 at 22:15 Quote this message

Listek szukałem pomysłu na setup i proszę http://ujeb.se/KRN4
A teraz mam setup 60%, 100%, 100% , 0%, 0% FIK_2011 + w grze:
Czułość 30%
Martwa strefa gazu 2%
Reszta 0%
FFB 0%-20%-20%
I tak, trochę słabo, ale jak puszcza to wiem kidy koła tracą przyczepność.
Każdemu co innego pasuje.
Po montażu “Realistic Brake” MOD koła się blokują, ale powoli ogarniam.

On 08/11/2014 at 09:07 Quote this message

dzięki leniuch za link, zwariować idzie, co wpis to inne odczucia inne ustawienia, ludzie usilnie zmieniają to co producent ustawił domyślnie, czyli wnioskuje,ze te wszystkie nastawy to są osobiste przemyślenia i konfiguracja pod siebie, i tez my musimy sami wypracować dla siebie najlepszy setup kierownicy. poniżej kolejny film

USTAWEINIA T500

ps. dziś znów podpiąłem kiere i obrót sobie ustawiłem z 240 na 140 stopni teraz jest obrót od godz. 7ej do 17ej, myślę ze pod gra wtedy będę mógł ustawić czułość i wygładzanie na 0?

dobra można w du*e se wsadzić te ustawienia, ten panel kontrolny działa tylko kiedy jest włączony na kompie, jeśli go wyłączycie i podłączycie jeszcze raz kiere pod pc lub potem pod ps3 bez panela to stopnie skrętu sa domyślne jakie ma kierownica czyli 270 najmniej
stwierdzam wiec ze te nastawy działają pod gry na komputerze pod włączonym panelem kontrolnym, jakby on przepuszcza dane do kierownicy.
zróbcie test ustawcie ekstremalnie skręt na 90 stopni, kiera wam się obraca tak z 9ej na 15a? zapiszcie, odepnijcie i podepnij pod ps3 ...zdziwienie???
możecie sobie tymi suwakami dawać na lewo i prawo i tak pod ps3 tego nie zabierzecie, amen, dziękuję za uwagę.
Image
Ostrybuch
Ostrybuch
Moderator

On 08/11/2014 at 15:02 Quote this message

Tak bo te ustawienie sa pod gry komputerowe na konsoli zmieniamy to swiatelkiem mode od 1do 5.

On 08/11/2014 at 16:07 Quote this message

Image

Image

Image
zalozylem break mode, swietny pomysl, dzieki thc i leniuch

a oto moja locha w pitstopie

Image

Image

chlopaki na spawalni mi zrobili wg oryginalnego opisu tutaj:

PLAYSEAT

a szef podarowal fotel schelmana ,regulowane oparcie, zaglowek itd

dzieki i pozdr.

doszły sprężynki, rożne twardości

Image
Image

On 25/11/2014 at 18:30 Quote this message

Image
Image
Mój nowy BREAK MODS

On 26/11/2014 at 12:59 Quote this message

listek2000 Siemanko, sprężyny już odebrałem, wielkie dzięki za kontakt.
Mam pełen komplet i pytanko, które zamontować? Są trzy na hamulec i trzy na gaz. Na hamulcu mam już BREAK MOD, ale może dołożyć dorobioną również? Jako tester, w dobrym tego słowa znaczeniu, może z doświadczenia podpowiesz? Pozdro

On 26/11/2014 at 14:03 Quote this message

Siemka. Ja zastosowałem do gazu ta pośrednią 75% większy opór i do hamulca tak samo pośrednią 75% . Te 50% wydaja się za miękkie zaś te 100% za twarde. Takie moje odczucie. Ciesze się, ze mogłem pomoc. Pozdrawiam.
Image

Pages : 1 2 3

Post a reply